Вівторок, 15 грудня 2015 18:04

Крим. Массандра

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Масандрівський палац і селище Массандра — це трохи різні речі. Палац, спадщина сиятельного графа Воронцова, що знаходиться в Верхній Масандрі, над магістраллю Симферополь- Ялта, не доїжджаючи до селища з льохами повними вина.

Від дороги до палацу доведеться пройтися — швидким кроком хвилин десять. На всяк випадок, краще уточнити маршрут, озброївшись мобільним Інтернетом, тим більше що зробити це не важко. А добиратися в Масандрівський палац найкраще, якщо є така можливість, звичайно ж, на велосипедах — і швидше, і для здоров’я корисно …

Для побудови палацу граф запросив великого архітектора Бушара, який родом з Франції, і в 1881 р почалося будівництво. На жаль, їх завершення замовник не побачив … Після смерті графа імператор Олександр II побажав мати тут свою резиденцію і будівництво було продовжено. Незабаром палац добудували. Це був прекрасний замок в дусі французьких шато: нелегкі фасади, вежі з піками на даху, величезні сходи, незвичайні балкони …

Цей палац дійсно схожий на царську дачу … У самому палаці розташовані кахельна піч, їдальня з Ломоносовским порцеляною, багато панелей з дуба. За палацом — великий мисливський парк, відокремлений від саду красивою високою кам’яною огорожею з левиними барельєфами, басейном, фонтанами і скульптурами.

Це прекрасне місце для пішої прогулянки, оскільки ходити тут швидко не виходить: раз у раз зупиняєшся, щоб зробити фото і добре розглянути місцевість.

Патріарх кримського виноробства

Відомою Массандра стала не тільки завдяки царської резиденції, а й винному заводу — найстаріший в Україні і один з найзнаменитіших заводів у світі. Колекція вин заводу нараховує більше 1 млн. Пляшок вина, яка є найбільшою в країні. Ця колекція містить вина різних сортів і років урожаю (найстарішим вже понад 200 років) .Також вона внесена до Книги рекордів Гіннеса.

Під час Громадянської війни працівники «Масандри» замурували приміщення з колекційними винами, чим уберегли його від обкрадання. Весь вхід в підвал був закладений великими каменями і залитий цементом. Над цим входом був викладений підлогу, який з’єднувався з рештою квадратурою. Пол був настільки природним, що ні хто не міг навіть і подумати, що під ним що то є. Лише наприкінці 1920 р галерея і відділення з винами були повністю розкопані.

На замітку туристам Масандри:

— Коли показують дорогу до Массандрової палацу, туристам, як правило, в якості орієнтира рекомендують шукати скелю з орлом — символом царського роду.

— Палац призначений тільки для хорошого, затишного і спокійного відпочинку, тому в ньому немає кімнат для прийомів і парадних залів. Кімнати для проживання маленькі, комфортні невисокими стелями і камінами з кримського вапняку. Чарівним цих кімнат є їх прикраси майолікою, вітражами, живописом по склу …

— Винпідвалу «Ореанда» раніше належав Великому князю Костянтину — самому прямому родичу Миколи II. Підвал побудований в 1888 р і являє собою капітальне двоповерхова будівля. Перший поверх підземний, другий — наземний. Обидва вони між собою з’єднані красивою гвинтовими сходами, відлитими з чавуну.

— У закладеної ще самим Голіциним колекції вин в даний час налічується близько мільйона пляшок. Найстаріший експонат колекції — Херес де ля Фронтера врожаю 1775.

Прочитано 163 разів
Детальніше в цій категорії: « Чернігів Балі »

Випадкові статті

06 січня, 2016 р.

Maserati планує випустити конкурента Porsche 911 у дві тисячі п’ятнадцятому році

Авто
Maserati розробляє спорткар, який повинен стати конкурентом легендарному Porsche 911. Це буде двомісний среднемоторний автомобіль із заднім приводом.
25 березня, 2016 р.

Прага

Країни та міста
Кожне з міст Чехії по праву є музеєм під відкритим небом. Але все-таки основним між них — Прага. «Злата Прага», — як з любов’ю називають її жителі чеської столиці.
15 січ., 2016 р.

Toyota планує встановити рекорд Нюрбургрінга на електричному автомобілі

Авто
Toyota Motorsport GmbH (TMG), яке є спортивним підрозділом концерну Toyota, двадцять…
16 груд., 2015 р.

Тунiс

Країни та міста
Туніс — це надзвичайно красива країна з ласкавим і теплим Середземним морем, ніжними…
18 лют., 2016 р.

Де можна безкоштовно грати у гральні автомати

Рiзне
Самі завзяті геймери, і гравці що віддають перевагу грошовій винагороді стверджують, що…
11 січ., 2016 р.

Porsche хоче повернутися в формулу

Авто
Маттіас Мюллер, який є новим головою правління Porsche, повідомив про плани компанії в…
12 січ., 2016 р.

Skoda Octavia - хороший знайомий

Авто
Не дивлячись на консервативний вигляд цього «простого автомобіля», Skoda Octavia виглядає…
24 лют., 2017 р.

Їжа у поїзді, або що дати дитині у дорогу

Людина
Їжа у поїзді, або що дати дитині у дорогу.