Четвер, 17 грудня 2015 00:31

Дослідження кордонів сонячної системи

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Результати спостережень за кордоном сонячної системи, проводяться штучним орбітальним апаратом IBEX, а також припущення і гіпотези з приводу отриманих з його допомогою знімків були детально викладені на сторінках видання «Листи астрофізичного журналу».

Викладом результатів про виконану науковій роботі займався представник NASA, а також співробітник університету в штаті Алабамі, Якоб Хіріхусен. Свої коментарі з приводу важливості цього наукового проекту висловив і фахівець американського космічного агентства, Ерік Познер (Arik Posner). Як зазначив він, до цього моменту з приводу властивостей і особливостей простору за межами сонячної системи вчені могли висувати лише непідтверджені ніякими фактами припущення. Останні дані, отримані за допомогою дослідницького обладнання, встановленого на апараті IBEX дозволяють зробити деякі висновки з приводу властивостей міжзоряного середовища за межами нашої сонячної системи. Зокрема на кордоні нашої системи з міжзоряним простором апаратом була помічена довга стрічка. Вона не генерує світловий потік, але на основі наявної у вчених інформації складається з атомів водню, які володіють нейтральною енергетикою.

Існування цієї стрічки і деякі відомості щодо неї були отримані практично в теж час двома Непілотована апаратами Вояджер (Voyager). Втім, незважаючи на те, що вони рухаються зараз в безпосередній близькості біля кордону сонячної системи, зареєстрована ними інформація за обсягом і сутності не володіє тією повнотою, яку надав IBEX.

Ґрунтуючись на отриманих космічних даних більшість учених схильні думати, що природа утворення цієї межує з нашою сонячною системою стрічки пов’язана в першу чергу з магнітними полями, що діють у міжзоряному просторі. Зокрема, сонячний вітер, виходячи за межі системи на відстань орієнтовно в 15 млрд. Км. стикається з впливом зіркових магнітних полів і відбивається назад. Як підкреслив автор опублікованої з цього приводу роботи, якщо ця гіпотеза вірна, то існуючі уявлення з приводу властивостей середовища за межами сонячної системи сильно змінюються. Крім того, це дозволить краще зрозуміти, яким чином працюють магнітні поля в міжзоряному просторі.

Вся важливість знань з приводу властивостей магнітних полів за межами сонячної системи полягає в тому, що наша система володіє захисною магнітної оболонкою, створюваної сонячним вітром. Форма цього захисту — міхур. За попередніми даними цей магнітний екран змінює свою форму під впливом зовнішніх магнітних полів, що може негативно позначитися на нас. Без відповідної магнітного захисту ми навряд чи могли б нормально існувати, так як різні міжзоряні хмари і промені являють собою серйозну глобальну загрозу. Для того щоб відповісти на багато питань про зовнішні дії на сонячну систему вчені склали план досліджень за допомогою апарату IBEX на кілька років вперед. Роботи тривають.

Прочитано 178 разів
Детальніше в цій категорії: « Двигун НЛО Дивнi професiї »

Випадкові статті

04 січня, 2016 р.

Антирадари

Авто
На дорогах нашої країни вже давно почали використовувати радари для фіксування швидкості. Багато інспектори ДІБДР використовують його як основний засіб для оформлення протоколів та вилучення штрафів.
16 грудня, 2015 р.

Gene-Z

Здоров'я
Безперечно, що чим раніше виявлений рак, тим більше шансів перемогти це захворювання. Але багато людей, які проживають в країнах, які тільки розвиваються, майже не мають можливостей призвести діагностичні дослідження.
27 лип., 2016 р.

Вибір дитячої коляски

Людина
Вибір дитячої коляски — процес дуже відповідальний і має безліч нюансів. Адже саме від…
06 січ., 2016 р.

Якщо замінюємо колеса

Авто
Важливо робити це тільки за потребою. Якщо гвинти то прикручувати, то закручувати,…
07 січ., 2016 р.

Mitsubishi Pajero sport

Авто
Mitsubishi Pajero Sport вважається «ветераном» бездоріжжя. Приставка Sport дає йому такі…
10 січ., 2016 р.

Оцінюємо плюси останніх моделей Audi

Авто
На дорозі можна часто зіткнуться, як проїжджають автомобілі Audi, це говорить про…
06 січ., 2016 р.

Kia показала перші фотографії інтер’єру седана K9

Авто
Кожен автовиробник має власний флагман — модель, які поєднують у собі всі найсучасніші…
06 січ., 2016 р.

Faralli Mazzanti скоро представить суперкар під назвою Mugello

Авто
Італійською компанією під назвою Faralli & Mazzanti опубліковані зображення-тизери…